אתר מקצועי לעסק שלך כאן ועכשיו 054-641-3131

ושוב שכחתי להחליף את מספר הגיליון

כ

ן. גם השבוע שכחתי להחליף את מספר הגיליון של המוסף לשבת. רק לפני חודש שכחתי להחליף את פרשת השבוע, ולא מעט פעמים לא זכרתי להחליף לתאריך מעודכן. בוורד ניתן לעצב תווים או פסקה בעיצוב מהבהב, צבעוני, תמהוני. זה לא בשביל עיצוב בלבד, אלא גם ובעיקר בשביל תזכורת. אך באינדיזיין, זה עדיין חסר.

אם גם אתם מאלו שמעצבים מגזינים, עלונים וכל מיני עבודות מעניינות באינדיזיין שמבוססים על גריד קבוע, אתם כנראה מכירים את התופעה. יש לחץ בזמן, הדפוס מתקשר כל כמה דקות ושואל: "האם להתחיל להדפיס משהו אחר בינתיים? אתה תוקע לי את המכונה ואני מפסיד עליך כסף", וזה קורה לכם. אתם שוכחים משהו קטן אבל קריטי – החלפת טקסט קבוע. זה יכול להיות מספר הגיליון, תאריך ההוצאה, מחיר המגזין, ברקוד ועוד.

עם הזמן למדתי, שאת הדברים הקטנים לא משאירים לסוף, אלא מתחילים איתם. בין אם אתם עובדים עם תבניות ופותחים קובץ חדש נקי, ובין אם אתם רק מעתיקים את הקובץ הישן ומחליפים את השם – עם פתיחת הקובץ כדאי להחליף את כל הטקסטים הקטנים והחשובים.

ועכשיו כמה מילים על הסקריפט של פטר קארל שמקצר את זמן העבודה, ובעיקר דואג שלא תשכחו. דבר ראשון, מגדירים לכל אחד מהטקסט הרצוי (תאריך, גיליון וכו') 'משתנה' או Variable מסוג 'טקסט מותאם אישי' Custom Text. איך מגדירים משתנים, אתם בטח יודעים. זה נמצא ב: Type > Text Variables > New.

בשלב שני, אנחנו מכניסים (Insert) כל משתנה במקומו. את המשתנה מסוג מספר גיליון במיקום שלו בקובץ. את המשתנה מסוג תאריך במיקום (או מיקומים. כן, אפשר להכניס כמה וכמה פעמים אותו משתנה) שלו. לדוגמה, אם יש לכם את התאריך גם בעמוד הראשון, גם בעמוד התוכן, וגם בעמוד מאסטר. אתם מגדירים את המשתנה, נותנים לו שם רצוי, לדוגמה 'תאריך', ואתם מכניסים את המשתנה בכל מקום שתרצו שיתחלף אוטומטית בגיליונות הבאים.

וכאן הסקריפט נכנס לפעולה. כשנפעיל את הסקריפט, ייפתח לנו חלון עם כל המשתנים מסוג 'טקסט מותאם אישי' או Custom Text. כאן נוכל לשנות את כל הפרטים במקום אחד, וזה ישתנה לנו על המסמך.

בקלות ניתן עכשיו לשנות את הנתונים החשובים, בלי לחשוש שאולי שכחתם משהו בעמוד מסויים.
להורדת הסקריפט לחצו קליק ימיני על הקישור הזה, ובחרו בשמור קישור בשם. או הורידו ישירות מהאתר של פטר קארל.

תגובות
  • עטי ב
    פברואר 12, 2020

    תודה על המידע, אבל למה הקישור לא מוביל אותי לשום מקום?
    והאם זה בתשלום?

מה דעתך על זה?

האימייל לא יוצג באתר.